EMILIA PITUCHA
IX Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego - Lubaczów 2017

Otwarcie wystawy pokonkursowej IX Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego - Lubaczów 2017 odbyło się 17 września 2017 r. w Galerii Oficyna przy Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Nagroda w III Międzynarodowym Konkursie Artystycznym - PEJZAŻ WSPÓŁCZESNY, Częstochowa 2016

III Nagrodą Dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie oraz statuetką ZPAP nagrodzony został mój rysunek zatytułowany "Miasto I - obraz obiektów nieruchomych", ołówek/papier, 100x70 cm, 2016

Na konkurs wpłynęło 136 zgłoszeń z Polski, ale także z Ukrainy, Iranu i Czech. W pierwszym etapie ocena została dokonana na podstawie cyfrowych reprodukcji dzieł. Jury konkursu zakwalifikowało do II etapu (oceny bezpośredniej nadesłanych prac) prace 74 autorów, z których ostatecznie do wystawy pokonkursowej wybranych zostało 59 z 83 pracami. Przeważają prace malarskie, ale realizowane nie tylko na płótnie, lecz także na papierze, deskach czy tkaninie. Wysoki poziom reprezentują też dzieła rysunkowe czy wykonane w różnych technikach graficznych, również w technikach własnych. Jury wyłoniło laureatów głównych nagród oraz wyróżnień.

ze strony http://czestochowskie24.pl/kultura/rozstrzygnieto-iii-miedzynarodowy-konkurs-artystyczny-pejzaz-wspolczesny/
"Laureatami nagród zostali: Andrzej Rachoń, Magdalena Szczęśniak oraz Emilia Pitucha. Dla tej ostatniej artystki nagroda jest dużą radością. – Moja nagrodzona praca to nierzeczywisty obraz. Coś co odbija się w szybie, ale nie jest odbierane przez odbiorcę bezpośrednio. 2 lata temu również brałam udział w tym konkursie i wówczas nie udało się zostać dostrzeżonym, a teraz cieszy miła trzecia nagroda. Tym bardziej, że zajmuję się rysunkiem ołówkiem, który nie jest tak bardzo popularną techniką wśród prac, które również możemy znaleźć na tej wystawie – dzieli się nagrodzona za pracę „Miasto I – obiekt obrazów nieruchomych”.

Wystawie towarzyszy katalog.

Ogólnopolskie Biennale Sztuki – 44. Salon Zimowy
Wystawa finałowa Ogólnopolskiego Biennale Sztuki - 44 Salon Zimowy odbyła się w 11 grudnia, o godznie 12 w niedzielę w salach Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ulicy Kopernika 1.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/radomskie/kultura/a/ogolnopolskie-biennale-sztuki-44-salon-zimowy-otwarty-zostanie-w-niedziele-w-elektrowni-w-radomiu,11561876/
KONFRONTACJE SZTUKI, rysynek, malarstwo, grafika, rzeźba, – WARSZAWA 2016

Na wystawie prezentowany był mój rysunek z cyklu REPORTAŻ. Układ uwarunkowany III, 2015, rysunek ołówkiem, 70x100 cm.

20 Wschodni Salon Sztuki – listopad 2015 r.

Na wystawie tej był prezentowany mój rysunek ołówkiem pod tytułem „epiGRAF 2”

80-lecie Okręgu Lubelskiego ZPAP – czerwiec 2016

Brałam udział w wystawie zorganizowanej z okazji 80-lecia Okręgu Lubelskiego ZPAP w salach Muzeum Zamku Lubelskiego. Z tej okazji został wydany piękny album prezentujący osiągnięcia artystów.

Plener Jeżowe 2016.

Jak co roku odbył się Plener Malarski w Jeżowem, którego efektem są akwarele.

13. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki Ostrowiec Świętokrzyski 2016

14 października 2016r. miał miejsce wernisaż wystawy pokonkursowej, w której biorą udział moje dwa rysunki ołówkiem: „REPORTAŻ. Impresja Pierwsza”, „REPORTAŻ. Impresja Druga”.

V MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA RYSUNEK im. M. E. ANDRIOLLEGO, NAŁĘCZÓW 2015
Z radością informuję, że mój rysunek otrzymał I nagrodę na V MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE NA RYSUNEK 
im. M. E. ANDRIOLLEGO, NAŁĘCZÓW 2015.
Rysunki zatytułowane "Lifelogging. Akcesoria – Obsesja w opcji ubieralnej 1",  
"Lifelogging. Akcesoria – Obsesja w opcji ubieralnej 2"
oraz "Lifelogging. Akcesoria – Obsesja w opcji ubieralnej 3"
będą prezentowane na wystawie konkursowej.

Otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 14 listopada 2015 r.
o godz. 14:00 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury, Aleja Lipowa 6.
zapraszam do oglądania zdjęć na stronie http://www.noknaleczow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=449:konkurs-rysunek-andriollego-2015&catid=47:andriolli&Itemid=27
GRAND PRIX Melbourne Australia

Grand Prix  8th International Drawing Biennale Melbourne, Australia zdobył mój rysunek ołówkiem epiGRAF geometryczny 4.